WAKACJE
Z KLIMATEM

to cykl pikników rodzinnych z zakresu edukacji ekologicznej, które odbędą się aż w 20 miejscowościach (nad morzem i na Mazurach). 

WCZASY W POBIEROWIE

Pobierowo to urokliwa nadmorska miejscowość w północno-zachodniej Polsce. Miejscowość cechuje się szeroką ofertą turystyczną i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Pobierowo to doskonałe miejsce na udane wakacje. Miejscowość charakteryzuje się obszerną ofertą noclegów, dużą ilością atrakcji, możliwość spęczenia wolnego czasu na różne sposoby.

Pobierowo imponuje mnogością różnego typu atrakcji. Wśród nich znajdują się między innymi atrakcje dla dzieci i dorosłych, atrakcje edukacyjne, atrakcje dla osób aktywnych, atrakcje dla osób szukających odpoczynku, atrakcje na niepogodę, atrakcje przyrodnicze oraz piękne zabytki.

nad morzem

Pobierowo jest bardzo popularnym kierunkiem, nic dziwnego że baza noclegowa również ma wiele do zaoferowania. Turyści bardzo chętnie wybierają domki nad morzem, których w Pobierowie jest naprawdę dużo. Bez względu na to, w ile osób się wybieramy, na pewno znajdziemy domki spełniające nasze wymagania. Domki znajdują się blisko plaży, w sosnowym leśnie, co znacznie wpływa na atrakcyjność wakacji w takim otoczeniu, bardzo blisko morza. Domki cieszą się dużą popularnością, dlatego najlepiej rezerwować je ze znacznym wyprzedzeniem - szczególnie, jeśli mamy konkretny termin, na którym nam zależy. Domki wypoczynkowe nad morzem to z pewnością dobry wybór, jeśli zależy nam na klimatycznych wczasach nad morzem!

Co warto zobaczyć w Pobierowie:

  • Papugarnia: to wyjątkowe miejsce, w którym papugi swobodnie latają. Dzięki temu można zobaczyć te pięknie kolorowo ubarwiane egzotyczne ptaki z bliska. Jest to ciekawe i pouczające miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
  • Bajkowa ciuchcia: to doskonała forma rozrywki dla najmłodszych i dorosłych polegająca na atrakcyjnych przejażdżkach po Pobierowie kolorowym pojazdem.
  • Magiczny kompleks rozrywkowy - Oko iluzji: to bardzo ciekawe miejsce stanowczo warte odwiedzenia. Znajdują się w nim liczne iluzje zapewniające dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia. W kompleksie znajduje się m. in. lustrzany labirynt, iluzja optyczna o nazwie głowa na talerzu, Komnata Amesa, Dom Angielski, po którym można się wspinać po, malunki 3D.
  • Magiczny domek: jest to wyjątkowa i unikatowa atrakcja. Dały domek jak i jego wnętrze dosłownie stoi do góry nogami.
  • Mini oceanarium: to przepiękne miejsce, w którym można zobaczyć dużą ilość oraz różnorodność gatunków ryb, w tym rekiny, drapieżne mureny, rybki nemo. Co więcej w obiekcie znajduje się mini rafa koralowa.
  • Kino 8D: jedno z nielicznych kin 8D w Polsce. Projekcja filmu wzbogacona jest w trójwymiarowy obraz i dźwięk Digital Surround, dynamiczne i ruchome fotele. Ponadto widz odczuwa zapach, temperaturę, powiewy wiatru bądź morską bryzę, dzięki temu film staje się niemal realny.
  • Park Linowy: to idealne miejsce dla osób lubiących spędzać wczasy w aktywny sposób. W parku są cztery trasy o różnym stopniu trudności. Jest atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
  • Skatepark: to istny raj dla miłośników adrenaliny. Skatepark przeznaczony jest głównie dla młodzieży oraz dorosłych jeżdżących na bmx-ach, wrotkach bądź deskach.
  • Szlaki piesze i rowerowe: w Pobierowie biegną dwa długie szlaki turystyczne: pierwszy to Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego oznaczony czerwonym kolorem, a drugim to Szlak Pobrzeża Rewalskiego oznaczony niebieskim kolorem. Co więcej w miejscowości znajdują się również szlaki rowerowe: Letniskowy Szlak Pobierowa, który ma kolor niebieski, a jego długość to około 5,5 km oraz Zachodni Szlak Łącznikowy, który ma kolor czarny i jest o długości około 3 km. Jest to szlak pomiędzy Pobierowem, a Pustkowiem.
  • Nadmorska plaża: to wyjątkowe miejsce na odpoczynek. Plaża jest piękna, szeroka i przede wszystkim czysta plaża. Co więcej w miejscowości doskonale można podziwiać walory krajobrazowe.

Plaża w Pobierowie

Wczasy w Pobierowie dla każdego

Dodatkowym atutem Pobierowa jest bliskość do innych nadmorskich miejscowości również bogatych w różnego typu atrakcje turystyczne. Ponadto z Pobierowa można dostać się do nich spacerując plażą bądź autobusem. 

© Wakacje z Klimatem - cykl pikników rodzinnych z zakresu edukacji ekologicznej