WAKACJE
Z KLIMATEM

to cykl pikników rodzinnych z zakresu edukacji ekologicznej, które odbędą się aż w 20 miejscowościach (nad morzem i na Mazurach). 

MIĘDZYZDROJE

Urlop to idealny czas na to, by zwiedzać nowe miejsca, poznawać je, odkrywać ich sekrety, a także dobrze się bawić. Wakacje właśnie od tego są. Dlatego warto szukać dla siebie miejsc, w których nie brakuje ciekawych form rozrywki oraz atrakcji, które przyciągają wzrok i zachęcają do obejrzenia. A czym zaskoczą nas Międzyzdroje? Jeśli ktoś spędza swoje wczasy w Międzyzdrojach, to z pewnością powinien zobaczyć tę Przystań. Znajduje się ona nad samym Zalewem Szczecińskim, oferuje miejsca do cumowania jachtów. Dla dzieci jest możliwość skorzystania z małych łódeczek, więc można tutaj przybyć nawet z całą rodziną. Nie trzeba także martwić się o bezpieczeństwo, gdyż nad wszystkim wciąż czuwa ratownik.

Aleja Gwiazd

Atrakcje samego miasta


Gdy chodzi o odpoczynek nad morzem, to nie można zrezygnować z rozrywek, które są tutaj na wyciągnięcie ręki. Dobrze zagospodarowana plaża, na której nie brakuje typowych atrakcji. Dla każdego, kto kocha piękne widoki, będzie to dobra okazja do oglądania wspaniałych klifów. Uwagę przyciąga też molo, nazywane Mostem dla zakochanych, gdzie już niejedna para zapięła klasyczną kłódkę na znak swojego uczucia i miłości. Poza tym świetnie nadaje się do długie i miłe spacery. Jest też przystanią statków wycieczkowych, więc można wybrać się na romantyczny rejs po Bałtyku.

Na wschodniej części plaży za to znajduje się przystań rybacka, która obecnie jest atrakcją gastronomiczną. Można tu liczyć na świecie i pyszne posiłki prosto z morza. A dla fanów kina obowiązkowym elementem podróży będzie Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach. Miejsce, gdzie można znaleźć odciski dłoni znanych aktorów, reżyserów oraz osób związanych z filmem i teatrem.

Co warto zobaczyć:

  • Woliński Park Narodowy. Nie można też przegapić okazji, by zobaczyć jeden z parków narodowych Polski. A najlepiej wspiąć się od razu na Górę Gosań, idealny punkt widokowy, z którego rozciąga się niesamowity widok. Na długo zapisze się on w pamięci każdego odwiedzającego. Stąd bowiem można zobaczyć całą Zatokę Pomorską, a dotarcie na szczyt nie powinno nikomu sprawić problemu.
  • Jezioro Turkusowe. Jeśli chodzi o wypoczynek, to warto także wybrać się na wyspę Wolin w pobliżu Wapnicy. Dawniej znajdowała się tutaj kopalnia kredy. Właśnie po jej rozebraniu powstało tutaj Jezioro Turkusowe. Swoją niezwykłą barwę woda zawdzięcza związkom węglanu wapnia na dnie.
  • Wzgórze Zielonka. Międzyzdroje to miejsc, które zachwyca naturalnymi terenami wartymi zobaczenia. A to wzgórze także się do nich zalicza. Jego wysokość wynosi zaledwie 81 m n.p.m., skąd można podziwiać niezwykłe krajobrazy, w tym Jezioro Wicko Wielkie, Deltę Wsteczną Świny, Morze Bałtyckie, a także Zalew Szczeciński.

Jezioro Turkusowe

© Wakacje z Klimatem - cykl pikników rodzinnych z zakresu edukacji ekologicznej